כניסה לחברים רשומיםד"ר עוזי ארד, ראש המכון למדיניות ואסטרטגיה, המרכז הבינתחומי הרצליה
אדוני ראש הממשלה, את דבריי הספורים אני מבקש להפנות אליך. יורשה לי להגיד כעצמי יליד תש"ח שיאה עשית שחתמת את דבריך בדבריו של אדריכל תש"ח ומה שקדם לה דוד בן גוריון, משום שאכן ממנו ניתן לשאוב השראה בימים אלה, בשנה שבה מציינים את ה- 30 לפטירתו, גם על גדלות מנהיגותו בעת ההיא, גם בעד היותו למופת בהכרעותיו וגם בעד שדגל בעיקרון שמן הראוי היה שישמש עד כמה שרק ניתן, עיקרון הממלכתיות.
אבל אתה גם היית בתש"ח ואתה נפצעת בתש"ח, דיממת בשדות לטרון. אין הרבה אנשים שמערכות ישראל שזורים ואתה שזור בהן. ההיסטוריה של ישראל המודרנית היא במידה רבה היסטוריה של מאבקיך שלך כחייל ומפקד בשדה הקרב ובהמשך כמדינאי וכראש המדינה.
לכן עם היכולת הזאת אתה נמצא עכשיו בנקודה שהשתקפה בדברים שאמרת היום. נדרשת אולי ברגע של בדידות היסטורית שרק מי שנושא באחריות חש בא ואתה היחיד שחש בא, לקבל הכרעות, הכרעות היסטוריות, הכרעות גורליות שבאו לידי ביטוי בדברים החשובים שנשאת כאן.
אנחנו לכשעצמנו פה בכנס ישבנו שלושה ימים ובחנו את הבעיות שעל סדר יומה של ישראל, אבל האחריות, האחריות היא עליך והדברים שאמרת מציבים אכן כיוון שאני בטוח שדלית מכל ההיסטוריה האישית שלך ומיכולותיך בכדי למלא את חובתך כלפי העם, כלפי ייעודך שלך וכלפי תפקידך.
אני רוצה להודות לך על שכיבדת את המעמד הזה בכדי לומר את הדברים. אני רוצה להודות לך על שהיית בכל אחד מכנסי הרצליה, כנס הרצליה הראשון בהיותך ראש אופוזיציה ובהמשך בהיותך ראש ממשלה. אני רוצה לאחל לדרכך שהצהרת עליה פה בהכרזה מדינית חשובה זו הצלחה כי אנחנו זקוקים לה. תודה לך.
לי נותרה רק עוד חובה אחרונה. לציין שני גורמים, שני גופים שביחד הרימו את האירוע הזה מתחילתו ועד רגעים אלה ממש, והם עימנו בזה הרגע. אני מדבר על החברה אסקר שהשנה הצטרפה והרימה את כנס הרצליה הנוכחי בהרבה תושייה וכמובן לצוות מלון דן אכדיה שנמצא איתנו כבר ארבע שנים, לכולם תודה.
הדפסשלח לחבר

עוד בנושא זה

עבור לתוכן העמוד