כניסה לחברים רשומיםעפרה שטראוס, יו"ר מועצת המנהלים, קבוצת שטראוס-עלית

עניין העליה תופס יותר ויותר אנשי עסקים ישראלים, למרות שיש שאלות פנים-ישראליות רבות המעסיקות אותנו. 

השאלה המנחה היא איך אפשר להקים שותפות מתוך זיקה רופפת בינינו לבין יהדות העולם ומבין מגוון הנושאים המעסיקים אותנו? ובכן, מודל השותפות של הסוכנות עובד. מדובר באנשים שהדלת של ביתנו לא נפתחה בפניהם עד כה, ובאמצעותי ובאמצעות אחרים נפתח להם צוהר לחברה הישראלית. אנו מפתחים דיאלוג חי עם התפוצות. הסיפוק גדול. אני פוגשת אנשים מתוך עניין. השונות של אנשים מעניינת, וכן קבלת האחר ובעל הדעה השונה.  

מודל הסוכנות יוצר מפגש ושותפות בין אנשי עסקים והקהילות. הקמנו מספר פרויקטים, שברצוני לספר לכם עליהם. 

פרויקט "בבית ביחד", בו אני משמשת כיו"ר הועד הציבורי, נועד לשפר את החברה הישראלית, חברה בה לכל אדם מקום שווה. לתת לעולים החדשים להרגיש בבית. אנו הכלי המקשר בין הסוכנות, המביאה את העולים, אך נעצרת בגבול של מדינת וממשלת ישראל, לבין העולים לאחר שעלו לארץ. המטרה היא לגייס ותיקים שילוו עולים חדשים בדרכם בארץ. גילינו שלעולים החדשים אין עם מי לדבר. פורום של אנשי עסקים, אמנים, רשויות מקומיות והסוכנות נפגש כל שבוע לבדוק את ייעדי והשגי הפרויקט. תוך 3 חודשים 4,000 משפחות ותיקות התגייסו לפרויקט זה.  

כאשר שרת הקליטה בקשה מאיתנו לעזור בתחום קליטת הקהילה האתיופית, נתגלתה בפנינו תמונה של אפליה וגזענות מצד הישראלים. יצאנו בקמפיין לשילוב האוכלוסיה האתיופית.   כ-60% מהצופים חשו שהקמפיין שיפר את תדמית העולים האתיופים.  

בנוסף, קיים פרויקט בנצרת עליתבו אנו  עובדים עם קהילת דטרויט למען נצרת עלית. 

הדפסשלח לחבר

עוד בנושא זה

עבור לתוכן העמוד