כניסה לחברים רשומיםחה"כ תא"ל(מיל.)אפי איתם

השאלה הגדולה היא איך מגשימים את האידיאלים של החברה הישראלית? האם הפטריוטיזם הוא אכן המקור לדבק הלאומי? 

 

"המודל המצליח": היה אפשר לדבר לכאורה על דרך העשייה עפ"י המודל המצליח שעומד בראש הפטריוטיזם בכל הפרמטרים. כוונתי לחינוך של הציונות הדתית ולדתיים הלאומיים, המהווים את חוד החנית בעשיית הביטחון הצבאי. אלו קצינים ברובם, כמעט כולם חובשי כיפות שהתחנכו בישיבות הסדר, מכינה קדם צבאית או אולפנה. אולם ראשי מוסדות אלו מוצאים עצמם מותקפים ומדוכאים מצד האליטות של המדינה שרואים בציונות הדתית כ-"גידול ממאיר". 

 

"אין לנו מכרה אחר": איך אפשר לחנך לאהבת המולדת שחלקים רציניים לא בידנו, כמו: קבר יוסף הנמצא בשכם, ואם על תל אביב לא מוותרים, אז כמובן שגם ירושלים שלנו וגם כך שכם וחברון.  

 

כוונת מדינת ישראל העומדת על הפרק כיום לשחרר את ברגותי שנידון לחמישה מאסרי עולם ולשם מה? על מנת שנצטרך לקיים איתו משא ומתן על חבלי הארץ האותנטיים שלנו; אין לנו מכרה אחר. 

 

"צריך לשתק אותם": ח"כ אבי וילן, יוצא סיירת מטכ"ל, אמר דברים קשים ערב ההתנתקות ודימה את המתנחלים לאויב מבית שאוחז בנשק, ולכן צריך לשתק אותם. דברים אלה הם פירותיו של עיוורון, ועל האליטות הפוליטיות של השמאל לבחון את דבריהן מחדש לאור הפטריוטיזם של הציבור הדתי הלאומי. אולי יש פה טעות? 

נמשיך ונוביל במדד הפטריוטיזם.אהבת המדינה אצלנו היא תמידית, קיומית עבור כולנו, ילדינו ואפשר כבר להגיד נכדינו. 

הדפסשלח לחבר

עוד בנושא זה

עבור לתוכן העמוד