כניסה לחברים רשומיםפרופ' יצחק בן ישראל

יש קושי בלחדש לכם בנושא, ולכן אסתכל על כך באופן פילוסופי. 

 

אם לאיראן לא יהיה נשק גרעיני, לכולנו לא הייתה סיבה לדאוג, אך אם נניח שלאיראן יהיה בקרוב נשק גרעיני, כולנו נאמין ונבהל ובסופו של דבר לא יהיה גרעין. נקודה זו מוכיחה שבאסטרטגיה ישנו פרדוקס: תחזיות, באמירתן - גורמות לאי מימושן.  

 

נשק גרעיני בידי איראן הוא עניין גרוע ולכן לא יהיה להם נשק . אסביר מדוע: נשק גרעיני אינו רע בשל היכולת ללחוץ על כפתור ולשגר טיל. נשק גרעיני באיראן הוא רע מאחר ומשמעותו  נשק גרעיני בכל המזרח התיכון. באותה מידה שבמדינת  ישראל שערותינו סומרות כאשר אחמדינג'ד מאיים בגרעין גם אצל הערבים, שהם ברובם סונים,  סומר השיער, כאשר קיים איום שיעי, ולכן האיום באיראן גרעינית, יגרום לעוד מספר מדינות במזרח התיכון להחזיק בגרעין. מצב זה גרוע מאוד מאחר וזה איזור לא יציב ורווי טרור. תפוצה גדולה של נשק גרעיני מהווה איום שיום אחד גם ארגוני הטרור יניחו את ידיהם על האטום. 

 

 בסופו של דבר העולם לא יניח לאיראן להחזיק בגרעין. השאלה היחידה היא עניין של תזמון. איראן אינה מדינה חזקה ויש הרבה מדינות בעולם שיכולות למנוע גרעין באיראן , אך הן לא עושות זאת כי טרם הגיע הזמן. לא הסינים ולא הרוסים רוצים שלאיראן יהיה נשק גרעיני, מהסיבות המפורטות לעיל, ולכן כשתגיע העת, הם ימנעו מאיראן להחזיק בגרעין. מועצת הביטחון תפעיל עליה סנקציות, ואיראן לחיצה יותר מכפי שנידמה. אם כל אלו לא יעזרו, תמיד יהיה אפשר לעצור איום זה בכוח המצוי בידי המערב. הסיבה שלא עושים זאת עד כה היא תקווה שעוד כן קיימת. 

 כך שלסיכום גרעין בידי איראן לא יימנע, אלא אם כן המשיח יגיע ואחמדינג'ד יצטרף להסתדרות הציונית....  

 

הדפסשלח לחבר

עוד בנושא זה

עבור לתוכן העמוד