כניסה לחברים רשומיםהמכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS)

המכון למדיניות ואסטרטגיה, המארגן  את כנסי הרצליה השנתיים, נוסד במרכז הבינתחומי הרצליה בשנת 2000 במטרה לתרום למדיניות הלאומית של ישראל ולשדרוג תהליך קבלת ההחלטות האסטרטגי.

המכון עוסק בקשת רחבה של נושאים ובסוגיות מכריעות עבור ישראל בהן: גיבוש מחדש של תפיסת הביטחון של ישראל; ביטחון לאומי ואסטרטגיה; מדיניות חוץ; חדשנות; כלכלה; מדע וטכנולוגיה.

במסגרת מחקריו מטפח המכון יחסי עבודה עם ממשלות, עם מוסדות ציבוריים, עם צוותי חשיבה, עם מכוני מחקר ועם חוקרים מובילים רבים בעולם. במחקרים אלה מיישם המכון מתודולוגיות מחקר וניתוח חדשניות וגישה בינתחומית, אינטגרטיבית ומקיפה. המכון עוקב אחרי יישום ההמלצות למדיניות המוגשות למקבלי ההחלטות ולמובילי דעת הקהל בישראל.

המכון עורך את סדרת כנסי הרצליה השנתיים. כנס הרצליה השנתי מהווה במה מרכזית בישראל  לליבון סוגיות מדיניות ומכנס אישים רמי דרג מהארץ ומהעולם בתחומי הממשל, העסקים והאקדמיה, לדיון בסוגיות הלאומיות, האזוריות והעולמיות שעל סדר היום.  לדיוני הכנס השפעה על השיח הציבורי, ועל המדיניות הלאומית בזכות ההמלצות והתפישות הפרגמאטיות המוצגות בהם, המסייעות בקידום האינטרסים הלאומיים של ישראל. קרא עוד>>

במכון מתקיימים בנוסף הקורס לדיפלומטים הזרים המשרתים בישראל, ותרגילי הדמיה (סימולציות) בנושאים מדיניים-ביטחוניים.

מחקרי המכון וניירות עמדה מוצאים לאור דרך  IPS Publications

בראש המכון עומד אלוף (מיל.) עמוס גלעד לשעבר ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון

תחומי מחקר עיקריים:

  • גיבוש מחדש של תפיסת הביטחון של ישראל לנוכח התמורות במזרח התיכון
  • קבלת החלטות בממשל האמריקאי
  • הסכם הגרעין עם איראן
  • סקרים בעולם הערבי
  • המזרח התיכון בעידן הערבי: הערכת סיכונים ואסטרטגיה מאקרו אזורית
עבור לתוכן העמוד