כניסה לחברים רשומיםכנס הרצליה ה-11 - 2011

כנס הרצליה השנתי האחד-עשר - 2011

הכנס האחד-עשר נערך בין התאריכים 6-9 בפברואר, 2011 בקמפוס המרכז הבינתחומי הרצליה.

  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

הערכת הרצליה - סיכום ומסקנות מדיוני הכנס 

תכנית הכנס - אנגלית

תכנית הכנס - עברית

דוברים

ניירות עבודה מצגות ומסמכים

הוקרות

הודעות לתקשורת

תמונות לתקשורת

ספריית וידאו מהכנס

 

סדרת כנסי הרצליה השנתיים על מאזן החוסן והביטחון הלאומי של ישראל הם הבמה המרכזית בישראל לליבון סוגיות מדיניות ואסטרטגיות. הכנסים משמשים מקום מפגש לאישים רמי דרג מהארץ ומהעולם בתחומי הממשל, העסקים, הביטחון, התקשורת והאקדמיה, לדיון בסוגיות הלאומיות, האזוריות והעולמיות שעל סדר היום.

תכנית כנס הרצליה 2011 משקפת את האתגרים העיקריים העומדים בפני ישראל, בחוסנה הלאומי וביכולתה להתמודד עם האתגרים הללו. בהיבט הגלובלי ישראל מצויה תחת מתקפה חסרת-תקדים, שלא לומר "מלחמה רכה", על זכותה להגן על עצמה, לקדם את האינטרסים שלה ולהתקיים כמדינה יהודית-דמוקרטית.

בזירה המזרח תיכונית מתרחשים שינויים רבי משמעות, יציאתה של ארה"ב מעיראק, המשך הלחימה באפגניסטן, עתידה של פקיסטאן, שינוי הכיוון של תורכיה, מהלכיה של איראן וההתמודדות של מצרים, ערב הסעודית, לבנון וסוריה עם השינויים האזוריים.

בכוחן של ההתפתחויות הללו לשנות את כללי המשחק הבסיסיים במזרח התיכון והן מחייבות בחינה מחודשת של יסודות בדוקטרינת הביטחון הלאומי ובמדיניות החוץ של ישראל. חוסנה הלאומי של ישראל ויכולתה לעמוד במבחנים הללו תלויים גם בגיבוש מדיניות מושכלת לטיפול באתגרים מבית, במיוחד האתגרים הכלכליים והחברתיים.

עבור לתוכן העמוד