כניסה לחברים רשומיםהתמקדות ביחסי החוץ של ישראל

המכון משתף פעולה עם משרדי ממשלה, עם ארגונים בינלאומיים, עם צוותי חשיבה ועם מומחים ידועי שם מהארץ ומהעולם במטרה לשפר את יחסי החוץ של ישראל ואת מעמדה הבינלאומי ולקדם דיון מושכל במדיניות החוץ שלה. דיון כזה  יזרז את גיבושה של  אסטרטגית-על המבוססת על "עוצמה חכמה" (smart power) להסברת מדיניותה של ישראל.  

 

המכון שואף להפוך למרכז לגיבוש מדיניות חוץ לישראל ולהיעזר ברשתות הקשר שלו ובאירוע ספינת הדגל, סדרת כנסי הרצליה. טיפוח רשתות קשר של תחומי עניין משותפים ושל שיתופי פעולה באמצעות סדרת תוכניות, יסייע למנף פעולות אלה: 

 

§         קידום דיון ציבורי מושכל בישראל בנושא מדיניות חוץ באמצעות מגוון פעילויות, כגון אירוח אירועים בהשתתפות קובעי מדיניות מרכזיים מישראל ומהעולם, פרסומים, עדכונים אסטרטגיים ותדרוכים מיוחדים. 

 

§         כינוס צוותי חשיבה של מומחים ושל אנשי מעשה מהמעלה הראשונה וארגון מפגשי "שולחן עגול" לדיון במחקרי מדיניות בסוגיות מקומיות של מדיניות החוץ של ישראל – החל בדיפלומטיה ציבורית ותקשורת אסטרטגית (התמודדות עם "המלחמה הרכה" נגד ישראל), עבור בדיפלומטיה הרב-צדדית של ישראל ועד לשיקום יחסי ישראל והאיחוד האירופי. 

 

§         העסקת צוותי החשיבה, הפורומים והמכונים הטובים בעולם, כמו למשל המועצה ליחסים בינלאומיים, המכון הבינלאומי למחקרים אסטרטגיים, ה–German Marshall Fund of the US, והוועדה  התלת-צדדית. 

 

§         העמקת הקשר של ישראלים בכירים ממגזרי הממשלה, הפוליטיקה, העסקים, והאקדמיה ומתחום החברה האזרחית והתקשורת עם בכירים בפורומים אזוריים מיוחדים – באירופה, באסיה-פסיפיק ובאמריקה הלטינית. 

 

§         קידום וביצוע של פעילויות בישראל ובעולם בשיתוף עם קובעי מדיניות ועם צוותיהם הבכירים במטרה  להשפיע על המדיניות. 

 

 

פרסומים:

ישראל והכלכלה העולמית
הלגיטימיות של ישראל בעולם
גז, נפט ואנרגיה
עבור לתוכן העמוד