כניסה לחברים רשומיםפרופ' עוזי ארד - מייסד המכון

פרופ' עוזי ארד בעל תואר PhD ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת פרינסטון, משמש כמרצה במרכז הבינתחומי הרצליה. מתמחה במדינאות, מודיעין וביטחון לאומי, אסטרטגיה ובקרת נשק, הקהילה האטלנטית ויחסי ישראל עימה, וביטחון אנרגיה. פרופסור בבית הספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה ויו"ר המרכז לחקר כוח המגן. בין השנים 2009 ל-2011 כיהן כיועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה נתניהו וכראש המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה. בתקופת כהונתו הראשונה של ראש הממשלה נתניהו היה היועץ המדיני לראש הממשלה (1997-1999). בין תפקידים אלה נמנה ארד על הסגל האקדמי של המרכז הבינתחומי, ייסד וניהל את המכון למדיניות ואסטרטגיה, יזם את סדרת "כנסי הרצליה" השנתיים וישב בראשם. במקביל, שימש יועץ לועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

ארד השתייך לקהילת המודיעין בין השנים 1975 ל-1999. הוא הצטרף למוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים ב-1975 ושירת בו עד 1997 בתפקידים שונים בארץ ובחו"ל, שהאחרונים בהם – ראש מוקד אחד האגפים בחו"ל, ואחר כך – ראש אגף המחקר במטה. קודם להצטרפותו למוסד נמנה על סגל מכון המחקר הדסון בניו יורק ובהמשך הצטרף למרכז למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת תל אביב.

ארד נושא תארי דוקטור (בהצטיינות) ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת פרינסטון (1975) ומוסמך (בהצטיינות) מאותה אוניברסיטה (1973), בה עשה כעמית פולברייט. הוא נמנה על מחברי הספרSharing Global Resources, מטעם המועצה ליחסי חוץ של ניו יורק (1979), וערך את הספר מאזן החוסן והביטחון הלאומי של ישראל (2001). בין תחומי עיסוקיו המקצועיים, בשרות המדינה ובאקדמיה - מדינאות, מודיעין וביטחון לאומי; אסטרטגיה ובקרת נשק; הקהילה האטלנטית ויחסי ישראל עימה.

 

טלפון: 09-9602455

דוא"ל: arad@idc.ac.il  

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד