כניסה לחברים רשומיםפרופ' אלכס מינץ

פרופ' אלכס מינץ, ראש יוזמת הישראליות המשותפת, הבינתחומי הרצליה

 

פרופ' אלכס מינץ, לשעבר דיקן בי"ס לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, ולשעבר ראש המכון למדיניות ואסטרטגיה ויו"ר כנסי הרצליה. 

 

פרופ' מינץ הינו חוקר בעל שם עולמי. תחומי התמחותו הם האסטרטגיה הביטחונית-מדינית של ארה"ב במזרח התיכון, קבלת החלטות בממשל, קבלת החלטות יריב וניתוח וחיזוי סיכונים במזה"ת. פרופ' מינץ משמש כעורך הראשי של כתב העת Political Psychology . כמו כן, שימש כעורך מייסד שותף של כתב העת Foreign Policy Analysis, וכעורך משנה של כתב העת היוקרתי מאוניברסיטת ייל - Journal of Conflict Resolution. מינץ מכהן כחבר מערכת בכתב העת המוביל בעולם בתחום מדע המדינה - American Political Science Review, כחבר מערכת בשבעה כתבי עת נוספים בארה"ב, וכעורך ראשי של סדרת הספרים של הוצאת אוניברסיטת שיקגו בנושא קבלת החלטות ומנהיגות בזירה הבינלאומית. פרופ' מינץ מונה יחד עם 5 חתני פרס נובל לוועדה המייעצת של המרכז לניהול ומניעת סכסוכים בסידני, אוסטרליה.

 

פרופ' מינץ פרסם וערך תשעה ספרים ועשרות מאמרים על קבלת החלטות במדיניות הביטחון האמריקאית, שהתפרסמו בכתבי עת יוקרתיים בעולם. סיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת נורת'ווסטרן שבשיקגו, שימש כחבר סגל קבוע באוניברסיטה העברית בירושלים, וכפרופסור אורח באוניברסיטאות מובילות בארה"ב כגון ייל, קולומביה ונורת'ווסטרן. משנת 2006 הוא משמש כפרופ' מן המניין במרכז הבינתחומי הרצליה. ספרו על קבלת החלטות בממשל ומדיניות חוץ התפרסם לאחרונה בהוצאת אוניברסיטת קיימברידג' היוקרתית.  

 

ב- 1993 זכה בפרס היוקרתי הניתן לחוקר הצעיר המצטיין בעולם מטעםInternational Studies Association (ISA) עבור תרומתו למחקר המדעי בתחום היחסים הבינלאומיים. ב- 2005 קיבל את פרס החוקר המצטיין בעולם מטעם ה- ISA עבור מחקריו בקבלת החלטות במדיניות חוץ וביטחון. פרופ' מינץ נמנה על קבוצה מכובדת של חוקרים בודדים בעולם שזכו בשני הפרסים היוקרתיים הללו.

 

דוא"ל: mintz.alex@idc.ac.il  

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד