כניסה לחברים רשומיםד״ר עופר ישראלי

ד״ר עופר ישראלי הוא גאוסטרטג - מומחה למדיניות ביטחון בינלאומי והמזרח התיכון (https://sites.hevra.haifa.ac.il/oferisraeli/). הוא מרצה ליחסים בינלאומיים, קבלת החלטות במדיניות חוץ והמזרח התיכון במרכז הבינתחומי, הרצליה ובאוניברסיטת חיפה. בשנים 2011-2009 היה ד״ר ישראלי חוקר אורח במרכז ללימודי שלום וביטחון (CPASS), באוניברסיטת ג׳ורג׳טאון שבוואשינגטון, ארה״ב. מחקר הפוסט-דוקטורט שלו עוסק במורכבות של היחסים הבינלאומיים.

ד״ר ישראלי חוקר וכותב בנושאים של ביטחון בינלאומי. הוא פרסם מאמרים רבים בכתבי עת אקדמיים כמו IsraelAffairs, MiddleEast Policy, MiddleEastern Studies ובכתבי-עת פופולאריים כמו AmericanDiplomacy. ספרו הראשון ״תיאוריה של המלחמה: יציבות המערכת ותפוקות טריטוריאליות״ (תל אביב: רסלינג, 2017), הוא הזוכה בפרס חייקין לגאו-אסטרטגיה, אוניברסיטת חיפה, לשנים 2018-2017 (http://www.resling.co.il/book.asp?book_id=974). שני ספרים נוספים שלו עומדים להתפרסם. האחד, ComplexEffects of International Relations, והשני, InternationalRelation Theory of War, 1816-2016. בנוסף הוא כותב מאמרי דעה בעיתונים המובילים בישראל ומופיע באופן תדיר כמומחה לזירה הבינלאומית והמזרח התיכון בערוצי הטלויזיה והרדיו הלאומיים והבינלאומיים. מאמרי הדעה והופעות הטלויזיה והרדיו של ד״ר ישראלי עוסקים בנושאים המתמודדים עם ביטחון ישראל ומדיניות החוץ שלה, המזרח התיכון והעולם הערבי, תוכנית הגרעין של איראן, מדיניות החוץ האמריקאית ומעורבותה במזרח התיכון.

בשנת 2008 השתתף ד״ר ישראלי בתוכנית המיוחדת ל״מדיניות ביטחון לאומי לארה״ב במאה ה-21״, במימונה של קרן פולברייט ובניהול משרד המדינה האמריקאי. במהלך לימודיו לתארים השונים זכה ד״ר ישראלי במלגות הצטיינות ממכון דייוויס ליחסים בינלאומיים, מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומאוניברסיטת חיפה.

במסגרת תפקידיו הביטחוניים במשרד הביטחון ובצה״ל עוסק ד״ר ישראלי בסוגיות של תכנון אסטרטגי ומדיניות ביטחון לאומי.

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד