כניסה לחברים רשומיםהרצוג בכנס הרצליה: "נתניהו מוביל למיעוט יהודי בארץ ישראל"; גלאון: "נתניהו אשם בחרם"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, תקף היום (ראשון) את נתניהו וטען כי הוא מוביל לסוף המדינה היהודית. "תוך כעשור, יהיו הערבים בין הירדן לים לרוב: 52% ערבים ו-48% יהודים, מיעוט יהודי בארץ ישראל", אמר הרצוג בנאומו בכנס הרצליה ה-15.

 

"הבית הלאומי של העם היהודי ייהפך לבית הלאומי של העם הפלסטיני", הזהיר הרצוג. "אין לי שום ציפיות ממשלת נתניהו–בנט החדשה שתעשה מעשה כדי למנוע זאת. הסיסמא שלהם, 'מדינה יהודית על כל השטח', מצלצלת טוב, מצלצלת סקסי, אבל היא שקרית ומוליכת שולל".

 

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, האשימה את נתניהו בחרמות על ישראל. "אנחנו עדים לניסיון של משרד החוץ לבלום את ההחלטה של האיחוד לסמן את מוצרי ההתנחלויות. זה לא יותר מקרב מאסף. מתקרב היום שישראל תצטרך להחליט האם לטובת ההתנחלויות והכיבוש, שווה לה להקריב את הלגיטימציה הבין לאומית שלה", אמרה גלאון בכנס הרצליה.

 

"הגיע הזמן שנתניהו יפסיק עם ההתקרבנות המבישה שלו", הוסיפה יו"ר מרצ. "אף אחד בעולם המערבי לא מדבר על חרמות נגדנו בגלל אנטישמיות. ראש הממשלה הביא עלינו במו ידיו את החרם בכך שהוא מנציח את הכיבוש, ההתנחלויות ושלילת החירויות של העם הפלסטיני. אנחנו מתנגדים לחרם, אבל מי שאחראי לחרם - שלא יבקש לחלוק איתנו באחריות". 

 

יו"ר הרשימה הערבית המשותפת, ח"כ איימן עודה, מתח ביקורת דווקא על הדברים שהשמיע הרצוג. "'השמאל הציוני' בעד הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל, מכיוון שהוא רוצה לשמור רוב יהודי במדינת ישראל. ואני אומר: עם שמאל כזה, מי צריך אידיאולוגיה ימנית? מי צריך אידיאולוגיה גזענית? מה איתי, האזרח הערביבמדינת ישראל? מה אתם אומרים לי, שגם אתה ערבי, אולי נסבול אותך בקושי", אמר עודה בכנס הרצליה. 

 

"האם התפיסה היא ערכית, שמבקשת מקום תחת השמש לעם הפלסטיני, או שהיא גישה גזענית, שרוצה להיפרד?", הוא הוסיף. "מה ההבדל בין השמאל הציוני לליברמן? אנחנו בעד העמדה הערכית שאומרת שמגיעה זכות הגדרה עצמית לעם היהודי ולעם הפלסטיני".

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד