כניסה לחברים רשומיםמנכ"ל איגוד המוצרים האלקטרוניים האמריקני בכנס הרצליה בבינתחומי: "החרם הולך ונהיה יותר ויותר קשה"

אלן מקארתור, מנכ"ל קבוצת איירבס, קרא היום (שני) לישראל לשאוף לסיים את הסכסוך.  "המרכיב החסר למתכון הישראלי הוא עניין השלום", אמר מקארתור בכנס הרצליה ה-15 במרכז הבינתחומי. "יש לכם חינוך מעולה, טכנולוגיה מעולה, כוח עבודה מיומן. גיאוגרפית ישראל נמצאת במיקום מרכזי לסחר בין לאומי. עם זאת, תעבורה אווירית דורשת סביבה יציבה ורגוע ואי אפשר להתפשר בנושא הזה".

 

מנכ"ל איגוד המוצרים האלקטרוניים האמריקני (CEA), גארי שפירו, דיבר על הקשיים שמציב החרם על ישראל בפני משקיעים. "כל איש עסקים עושה את החישוב האם כדאי לו להגיע בידיעה שהוא עלול להיות מוחרם. זה הולך ונהיה יותר ויותר קשה", הודה שפירו.

 

"אנשי עסקים חוששים מההשפעה של עסקים עם ישראל על התדמית שלהם", הוא הוסיף. "אבל עולם הטכנולוגיה מתנהל יותר כמו תסמונת אספרגר, ופחות מתחשבים בו בשיקולים מוסריים. זו תעשייה הנשלטת על ידי מהנדסים. לישראל יש מוניטין נהדרים כמקום טוב לעסקים".

 

יו"ר ומנכ"ל Deloitte ישראל, אילן בירנפלד, סיפר על המשיכה ברחבי העולם, ובמיוחד במזרח הרחוק, להשקעות בישראל. "בכל שבוע יש לנו חמש-שש ענקיות מסין, יפן והודו, שמגיעות לפה לא רק לרכוש את הטכנולוגיות, אלא כדי לשאול האם ואיך הן יכולות לשכפל תרבות כזו של חדשנות".

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד