כניסה לחברים רשומים"לראש הממשלה אין תכנית. גם לא תהיה לו. מה שלא עשית ארבע קדנציות כבר לא תעשה. לנו יש תוכנית"

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר מפלגת יש עתיד, בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי
"לראש הממשלה אין תכנית. גם לא תהיה לו. מה שלא עשית ארבע קדנציות כבר לא תעשה. לנו יש תוכנית"

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר מפלגת יש עתיד, בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי:

"לראש הממשלה אין תכנית. גם לא תהיה לו. מה שלא עשית ארבע קדנציות כבר לא תעשה. לנו יש תוכנית"

" בחמש וחצי שנים בפוליטיקה פגשתי יותר עבריינים מורשעים מאשר בכל ימי חיי קודם לכן"


היום (ה') נפתח יומו השלישי של כנס הרצליה ה-17 של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי. במסגרת הכנס התקיים נאום של ח"כ יאיר לפיד, יו"ר מפלגת "יש עתיד". לפיד התמקד בנאומו בבעיות המוסריות הקיימות בפוליטיקה הישראלית: "ראיתי ח"כ שעומד במליאת הכנסת ולועג לח"כית  מופלאה שיושבת בכסא גלגלים על כך שהיא נכה. ראיתי את ראש הממשלה מעליב עיתונאים, מעליב שמאלנים, מעליב ערבים, תוקף את בית המשפט העליון, תוקף את שר הביטחון שלו, תוקף את צה"ל. ראיתי יו"ר של רשימת שמאל נאורה מאשימה אנשים בהטרדות מיניות בלי שהיה לה אפילו בדל הוכחה. ראיתי מועמד לראשות מפלגת העבודה משפיל מועמד אחר עם רמיזות גזעניות ברורות ואחר כך מחייך, כי זה מצחיק בעיניו. "הקיצוניות היום היא לא בשוליים - היא בממשלה. היא חלק מהממשלה. היא השפה שבה הממשלה משתמשת. השיח הנורא הזה, כל מסכת העלבונות הלא נגמרת הזו, מיועדת רק למטרה אחת: להסתיר את העובדה שאין להם תכנית. ולנו יש".

לפיד התייחס לנושא השחיתויות שסובבות את רה"מ ואמר, "ראש הממשלה בחקירה פלילית שנמשכת בלי סוף. רשויות החוק מתנהגות כאילו יש להן את כל הזמן בעולם. אין להם. המדינה תחת עננה. תודיעו שהוא לא עשה כלום, תודיעו שיש כתב אישום, אבל תגמרו את זה! לכאן או לכאן. מקורביו של ראש הממשלה, האנשים הכי קרובים אליו, קיבלו מיליונים על "קומבינת הצוללות". אף אחד אפילו לא מכחיש את זה, אבל התרגלנו. השחיתות נראית לנו חלק מהחיים"

לפיד אמר כי לו ולמפלגתו ישנה תכנית לשינוי המצב: "לראש הממשלה אין תכנית. גם לא תהיה לו. אני מכבד את ראש הממשלה, אני לא שותף לשיח שמאשים אותו בכל דבר, אבל זה הג'וב הכי שוחק בעולם ויש עייפות החומר. מה שלא עשית ארבע קדנציות כבר לא תעשה. לנו יש תכנית. אבל התנאי הראשון לתכנית הוא שנפסיק לפגוע אחד בשני. אם אנחנו רוצים שיקרה משהו טוב, אנחנו מוכרחים ללמוד מחדש לעבוד יחד. מאוחדים. עם אחד. עם ישראל אחד. זה מה שאנחנו מציעים. זו הדרך שלנו".

 

 

כנס  הרצליה ה- 17, שנערך על ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, מתמקד השנה בבחינת מאזן ההזדמנויות, הסיכונים והאתגרים עימם מתמודדת ישראל, בפרוס שנת ה- 70 לעצמאותה. הכנס מפגיש אישים בכירים מהארץ ומעולם בתחומי הממשל, הביטחון, העסקים והאקדמיה, ידון בסוגיות הלאומיות, האזוריות והעולמיות המונחות על סדר היום. 

 

לפרטים נוספים: אירית רדיע, גולדפינגר תקשורת – 054-6699311
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד